10 powodów, aby mieszkać i inwestować w Hiszpanii

list Kategoria: Teneryfa

1. ŻYCIE

Pod względem średniej długości życia od ponad roku zajmuje pierwsze miejsce w Europie. Być może sekret tkwi w zdrowej żywności, przyzwyczajeniach mieszkańców, a może w doskonałym systemie opieki zdrowotnej. Pamiętaj jednak, jeśli chcesz żyć dłużej - do Hiszpanii

2. HISZPAŃSKI

Pochodzi z około 400-450 milionów ludzi, co czyni go drugim najczęściej używanym językiem na świecie. Praktyka pokazuje, że hiszpański jest dla Polaków bardzo łatwy: można nim posługiwać się w ciągu kilku miesięcy po zamieszkaniu w kraju.

3. WYSOKI POZIOM WYKSZTAŁCENIA

 Na wszystkich poziomach, od przedszkola po uniwersytet. Ważne jest, aby dzieci imigrantów miały prawo do bezpłatnego wstępu do hiszpańskich szkół.

Hiszpania ma jedne z najbardziej prestiżowych uniwersytetów i szkół biznesu na świecie: INSTYTUT FIRMY, ESADE, IESE, itp.

Wiodące branże w Hiszpanii: architektura, moda, projektowanie, turystyka, administracja i zarządzanie klubami sportowymi itp.

 4. RAJ GASTRONOMICZNY

Wyspy Kanaryjskie to raj dla smakoszy. Dary oceanu, przenoszone na talerz to zdecydowane rarytasy tutejszej kuchni. Wysokiej jakości, smaczne i zdrowe jedzenie jest dostępne dla prawie każdego mieszkańca Teneryfy. 

 5. HISTORIA I DZIEDZICTWO KULTUROWE

Hiszpania zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem liczby obiektów światowego dziedzictwa UNESCO, ustępując jedynie Chinom i Włochom. Znajdują się tu 44 zabytki ludzkości. Jeśli chcesz dołączyć do dziedzictwa kulturowego ludzkości, zamieszkaj w Hiszpanii.

6. OPIEKA ZDROWOTNA

Wysoki poziom rozwoju medycyny. Według tego wskaźnika Hiszpania znajduje się w pierwszej piątce światowych liderów. Podstawowa opieka nad chorymi jest świadczona bezpłatnie. A kraj jest liderem światowych rankingów w dziedzinie transplantologii. Jeśli mieszkaniec Hiszpanii potrzebuje przeszczepu narządu, to z dużym prawdopodobieństwem otrzyma go w odpowiednim czasie. Jeśli chcesz mieć doskonały system opieki zdrowotnej, przeprowadź się do Hiszpanii.

7. NAJLEPSZE MIEJSCE NA MACIERZYŃSTWO

Niedawny sondaż wśród mieszkańców różnych krajów świata pokazał, że Hiszpania jest jednym z najlepszych krajów do macierzyństwa. Jeśli chcesz wygodnie mieszkać Ty i Twoje dzieci - w Hiszpanii!

8. OPIEKA NAD LUDŹMI STARSZYMI I DZIEĆMI

Hiszpania to kraj bardzo zorientowany społecznie. Opieka nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi jest odczuwalna we wszystkich sferach życia społecznego – w transporcie, w systemach opieki zdrowotnej i społecznej, w stosunku do mieszkańców, władz państwowych i gminnych itp. Ten sam pełen szacunku stosunek do dzieci. Państwo oferuje ogromną liczbę świadczeń i systemów rozwoju dzieci, a społeczeństwo to wspiera. Chcesz zaopiekować się osobami starszymi i dziećmi - do Hiszpanii!

9. NIERUCHOMOŚCI W PRZYSTĘPNEJ CENIE.

Koszt metra kwadratowego mieszkania w Hiszpanii jest porównywalny z cenami nieruchomości w dużym miastach Polski, więc setki już zrealizowały swoje marzenie o posiadaniu czterech kątów za granicą. Możliwość skorzystania z usług kredytów hipotecznych przy rekordowo niskich stopach procentowych.

1 0. BEZPIECZEŃSTWO

Hiszpania ma dobrze rozwinięty system egzekwowania prawa. Policja reaguje na sytuację i dyskretnie kontroluje bezpieczeństwo na ulicach, w parkach, na plażach itp. Pod względem bezpieczeństwa na poziomie gospodarstw domowych Hiszpania znajduje się w czołówce krajów UE. Chcesz żyć w bezpiecznym kraju - przeprowadź się do Hiszpanii.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień